W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej szczegółów na temat ustawień przeglądarki można znaleźć korzystając z wyszukiwania np: w serwisie  google.pl Opinie użytkowników serwisu www.victoria.kaluszyn.org i www.futbol.siedlce.pl wyrażone w formie komentarzy na stronie, są ich prywatną opinią a serwis internetowy nie ponosi odpowiedzialności za treść wyrażonej opinii. W przypadku naruszenia zasad dobrego obyczaju i tzw. net etykiety komentarze będą usuwane bez ostrzeżenia.. Kontakt w przypadku naruszenia ww. zasad:  cemarek@op.pl

Włącz/wyłącz Dźwięk Opcje Emotikony Historia Małe info Kide Chat
9:49-- Kubiś: MKS Małkinia - KS Wąsewo 6:1 , Miedzanka Miedzna - Żubr Drohiczyn 4:1, Legion Grębków - Nojszewianka Dobre 3:11
9:44-- Gość_3582: Jak sparingi w A klasie ? grał ktoś już ?
7:06-- Gość_9948: Amur Wilga - Wilga Miastków dziś 20.00 w Miastkowie
5:31-- Kubiś: Jakieś sparingi dziś są?
19:48-- Gość_1070: wyjechał do Angli na jume
19:35-- Gość_5606: kiedy dotra?
19:35-- Gość_5606: gdzie zaciąg z Bialorusi?
13:50-- admin: był planowany ale nie na weekend. Ostatecznie nic z tego nie wyszło
13:47-- Kubiś: To złe informacje podają :) Nie był z nimi w ogóle planowany?
13:19-- admin: dementuję: Victoria nie gra z Tajfunem sparingu
12:44-- Kubiś: Victoria gra chyba z Tajfunem teraz jak mi się dobrze wydaje
11:43-- prezio: OSTATECZNY TERMINARZ LIGI WAKACYJNEJ W ARTYKULE
10:02-- Gość_8088: z kim Vk sparuje w najblizszy weekend?
7:09-- prezio: W PIĄTEK TRZY MECZE: 18:30, 19:30 I 20:30
7:08-- prezio: WAKACYJNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ- NAJBLIŻSZY MECZ ŚRODA GODZ. 19:00 SPARTA-BEZ NAZWY. ZMIENIONY TERMINARZ DALSZYCH GIER WKRÓTCE NA STRONIE
10:14-- Gość_3943: Z VK na minus wczoraj środek pola i boki obrony oraz brak prawego skrzydla Igor bez zaangażowania.na plus Domanski Michalik i środkowy pomocnik który gral w drugiej polowie
7:51-- Kubiś: Sorry 8:1 było
7:41-- Kubiś: ŁKS Łochów - Tajfun Jartypory 7:1
6:33-- admin: W I połowie grał inny skład niż w II połowie. W sumie zagrało 18 zawodników VK. Rozwój też zrobił dużo zmian w II połowie
6:29-- admin: Watra przegrała 4:0 z Victorią Sulejówek (z tego co wiem z zawodnikami że tak powiem drugiego garnituru. Pierwszy gajer pojechał na inny mecz)
6:27-- admin: Gola dla VK strzelił Karol Michalik
6:27-- admin: Victoria: Rozwój Warszawa 1:3. Mecz przerwany w 60 minucie z powodu ogromnej burzy i ulewy nad Kałuszynem
21:45-- Kubiś: Jak Victoria?
20:30-- Kubiś: http://siedleckapilka.futbolowo.pl/news,2997190,sparingi-22-lipca-2017.html#comment
10:58-- Gość_8176: HHC - WILGA GARWOLIN 4:1
14:51-- Kubiś: Mazu Karczew 3:0 Mazovia Mińsk Mazowiecki
6:42-- prezio: TAKŻE W NIEDZIELĘ O GODZ. 17:00 ZBIÓRKA SENIORÓW KS VICTORIA KAŁUSZYN - SPARING Z ROZWOJEM WARSZAWA
6:41-- prezio: SPOTYKAMY SIĘ NA ZALEWIE KARCZUNEK W KAŁUSZYNIE
6:41-- prezio: TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ - NIEDZIELA 23 LIPCA ZBIÓRKA DRUŻYN O GODZ. 9:30 - ODBĘDZIE SIĘ LOSOWANIE GIER
6:39-- prezio: TERMINARZ LIGI WAKACYJNEJ W ARTYKULE PONIŻEJ
9:12-- Gość_1533: będzie cała 11
8:26-- Gość_1205: No a jak ma być już jest 5 z Białorusi a jeszcze dojedzie
6:05-- Gość_3370: To jak to jest w końcu z tym Kałuszynem, będą grali jacyś Ruscy, , Białorusini ?????
5:49-- Kubiś: Dla Węgrowa kto i Ostrowi ?
3:02-- Gość_9063: Daniel Serwatka Radek Skóra watra
23:42-- Kubiś: Czarni Węgrów 5:1 Ostrovia Ostrów Mazowiecka

Powered by Kide Shoutbox


Ostatnio napinane

 • Rozkład jazdy WLPN 2017
  prezio 25.07.2017 11:46
  UWAGA: ZMIANIE ULEGŁ CZAS GRY I WYNOSI 2X25 MINUT
   
 • Victoria- Płomień Dębe Wielkie
  Ruben 24.07.2017 15:58
  Antibiótico e corticosteróide curado contra ?
   
 • Victoria- Płomień Dębe Wielkie
  phone number us 22.07.2017 10:42
  I think tһіs is one of tһe most ѕignificant information for me. And i am glad reading your article. But ...
   
 • Victoria : Tygrys HM - nadrabiamy zaległości
  skyrim 22.07.2017 03:47
  Hey there I am so thrilled I found your webpage, I really found you by accident, while I was searching ...
   
 • Wyjazdy na basen
  skyrim 22.07.2017 01:36
  Hi there, I enjoy reading through your post. I like to write a little comment to support you.

Nazwa: KS Victoria Kałuszyn
Rok założenia: 1947
Barwy: żółto-czarne
Adres: Kałuszyn ul. Pocztowa 4
Tel./Fax: (25) 7576026
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.victoria.kaluszyn.org
Stadion: Kałuszyn ul. 1-go Maja

Prezes: Dariusz Przybyłko

Historia:

Działalność klubów piłkarskich na terenie gminy Kałuszyn sięga okresu międzywojennego, kiedy w mieście działały cztery kluby sportowe w tym trzy żydowskie. Najmniej informacji zachowało się o działalności klubu polskiego. Wiadomo tylko, że posiadał on silną sekcję piłki nożnej. Najsilniejszym żydowskim klubem sportowym był "Promień", działający pod patronatem komunistów a treningi odbywały się najczęściej na łąkach przy "warszawskim moście". Drugim żydowskim klubem był "Morgensztern" powołany do życia na wiosnę 1926 roku. Trzecim i ostatnim klubem żydowskim była "Gwiazda", będący pod opieką partii Poalej Syjon. Działalność klubów, jak i plany związane z rozwojem aktywności sportowej przerwała wojna.

W 1946 roku zostaje powołana w Polsce organizacja sportowo-turystyczna mieszkańców wsi, osiedli i miejscowości o charakterze rolniczym, nosząca nazwę Ludowe Zespoły Sportowe (LZS). Już w 1947 roku zostaje w niej zarejestrowany klub z Kałuszyna z sekcją piłkarską. Zawodnicy rozgrywali mecze na pozbawionym trawy boisku, które znajdowało się na terenie dawnej bazy Gminnej Spółdzielni. W pamięci mieszkańców pozostał mecz rozegrany w 1948 z drużyną z Mrozów, w którym drużyna z Kałuszyna poniosła sromotną klęskę 11:0. W roku 1950 drużyna piłkarska przeniosła się na nowe boisko w miejscu, gdzie obecnie znajduje się budynek Urzędu Miejskiego w Kałuszynie.

Nie prowadzono regularnych treningów, ale zdarzało się, że w okresie wakacji przyjeżdżał do rodziny w Kałuszynie Stefan Olszewski, który był piłkarzem "Lecha" Poznań i udzielał miejscowym zawodnikom rad oraz prowadził treningi. Ponieważ drużyna działała w ramach LZS-u należało wytypować osobę, która brałaby udział w zebraniach Rady Powiatowej LZS. Tą osobą został piłkarz Władysław Kuć.

Zdarzało się także, że ojciec pana Władysława użyczał drużynie furmanki i konia na mecze wyjazdowe.

Od 1953 piłkarzy zaczął wozić na mecze ciężarówką Józef Szczawiński, a że często na takich wyjazdach dochodziło do ataków kibiców drużyn przeciwnych, czasami jako obstawa jechał miejscowy policjant, który zdarzało się, musiał strzelać w powietrze, aby odstraszyć krewkich fanów.

Na początku lat pięćdziesiątych za sprawą miejscowego komendanta Milicji Obywatelskiej klub miał nazywać się KS "Gwardia", ale okazało się, że pod przykrywką klubu ówczesny komendant chciał stworzyć komórkę Ochotniczej rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO). Sprawa wkrótce wyszła na jaw, kiedy to w związku z wyborami komendant wezwał piłkarzy i oświadczając im, że są ormowcami wręczył broń, nakazując ochronę lokali wyborczych. Po tym wydarzeniu sportowcy wystąpili z klubu "Gwardia", rezygnując ze współpracy z milicją.

Oprócz najsilniejszej sekcji, jaką była piłka nożna, prężnie rozwijała się także drużyna siatkarzy. Boisko, na którym trenowano i prowadzono rozgrywki znajdowało się przy strażnicy w Kałuszynie, a największe sukcesy drużyna ta odnosiła za sprawą Teofila Czerwińskego, późniejszego wieloletniego trenera żeńskiej reprezentacji narodowej siatkarek. W roku 1962 klub sportowy praktycznie przestaje istnieć. Dopiero dwa lata później bracia Danowscy postanawiają zebrać młodzież i przy wsparciu starszych zawodników, reaktywują drużynę piłkarską. W tym czasie w miejscowej drużynie grało także kilku zawodników z mińskiego klubu wojskowego "Iskra". Klub bierze udział w rozgrywkach C klasy i po dwóch latach gry, po sezonie 1965/66 zdobywa awans do klasy B. Drużynę trenował w tym okresie nieznany z nazwiska kapitan, który przyjeżdżał z mińskiej jednostki wojskowej, a jej dobrym duchem był dyrektor SKR pan Wiącek.

Warto odnotować także fakt, że na terenie gminy powstaje w tym okresie jeszcze jeden zespół - Huk Olszewice, goszczący na własnym boisku 17 lipca 1960 roku utytułowaną Pogoń Siedlce, doznając porażki 0:5.

Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych klub ponownie zawiesza działalność. Pomysł odtworzenia zespołu piłkarskiego narodził się dopiero w 1973 w głowach Mirosława Kozłowskiego i Tadeusza Milewskiego, którzy szybko zorganizowali zebranie i oficjalnie powołali do życia klub piłkarski "Victoria" Kałuszyn, biorący udział w rozgrywkach szkolnych. Trenerem zespołu zostaje nauczyciel z ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim tzw. „Mechanika” pan Bogdan Wicik a drużyna grała m.in. z Interem Milew czy z Sinołęką. Po przystąpieniu do OZPN Siedlce klub potrzebował jeszcze miejsca do gry a w związku z wybudowaniem budynku Urzędu Miasta na dawnym boisku, drużynie wskazano miejsce na Karczunku, gdzie znajduje się do dziś.

Oczywiście piłkarze rozpoczęli zmagania od D klasy, ale już po sezonie 1973/74 w związku z reorganizacjami i powiększeniem ilości drużyn w poszczególnych klasach Victoria awansuje do klasy B. Trenerem zespołu zostaje pan Stanisław Broda. To właśnie w tym czasie finansowanie klubu przejął Urząd Miasta i Gminy. Z tego też powodu drużyna miała brać udział w pochodach pierwszomajowych. Po sezonie 1976/77 seniorzy uplasowali się w B klasie na miejscu 5, w sezonie 1977/78 zakończyli rozgrywki na pozycji 10.

Osoby wspominające grę drużyny w tamtym okresie wymieniają Wiesława Skupa, jako najbardziej opanowanego obrońcę, Marka Karpińskiego jako gracza inteligentnego i Tadeusza Abramowskiego, zbierającego każdą piłkę na główkę.

Podobnie jak i w przypadku dwóch poprzednich drużyn czas i tej dobiegł końca, a stało się to na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Złą passę przerywa pojawienie się wiosną 1980 roku Andrzeja Bezulskiego, który jako czynny zawodnik przejmuje rolę trenera. W sezonie 1980/81 Victoria pojawia się w B klasie, seniorzy na 8, juniorzy na 5 miejscu. Po kolejnym sezonie nasza drużyna zdobywa awans do klasy A. W sezonie 1982/83 Victoria zajmuje 1 miejsce w klasie A i uzyskuje awans do Ligi Okręgowej, w której utrzymuje się do roku 1986. W międzyczasie klub uczestniczy z powodzeniem w rozgrywkach Pucharu Polski, grając m.in. z Pogonią Siedlce czy Orlętami Łuków, gdzie nasi zawodnicy występowali w Kałuszynie m.in. przeciwko Cezarowi Kucharskiemu – późniejszemu reprezentantowi Polski i piłkarzowi Legii Warszawa.

Od połowy lat 80-tych do końca XX wieku drużyna piłkarska plasowała się bądź w klasie A, bądź na czołowych miejscach w klasie B. Zachodzące przemiany w kraju dotknęły także struktury polskiej piłki nożnej. W marcu 1999 roku burmistrz miasta Kałuszyna wyraziła wątpliwość prawnego dotowania drużyny piłkarskiej ze względu na to, iż działalność klubu nie była sformalizowana według nowych przepisów. Dariusz Przybyłko jako najmłodszy radny, mający kolegów i braci grających w zespole, najbardziej czujący sprawy młodzieży ze względu na swój wiek podjął się zadania uregulowania spraw prawnych klubu. 11 kwietnia 1999 roku na boisku sportowym odbyło się zebranie radnego z drużyną i jej trenerem Andrzejem Bezulskim.

Protokół z tego spotkania mówi, iż LZS "Victoria" Kałuszyn w chwili obecnej zrzesza 35 osób. W zebraniu udział wzięło 23 członków. Powołano nowe władze a prezesem klubu, po długich namowach, został właśnie ówczesny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Dariusz Przybyłko, który sprawuje tę funkcję do dnia dzisiejszego. Wobec powyższych działań miasto przekazało na działalność klubu 7,2 tys. złotych.

W 2000 roku przeprowadzono remont płyty boiska. Nawieziono 150 "Kamazów" ziemi, poszerzono i wydłużono boisko obsiewając go trawą. Drużyna przez niemal dwa lata rozgrywa swoje mecze w pobliskich Mrozach. Powstaje także logotyp klubu oraz jego logo, które wykonał były piłkarz Stanisław Jasiński.

W 2001 roku następuje zmiana trenera, a zostaje nim wojskowy Dariusz Czajka. W tym samym roku weszły nowe przepisy mówiące o obowiązku przynależności klubu do stowarzyszenia. Wobec powyższego Victoria przyłączyła się do Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Kałuszynie jako Autonomiczna Sekcja Piłki Nożnej.

W roku 2003 w związku z nadawaniem klubom przez PZPN licencji nastąpiła konieczność dalszych zmian. Obecnie Klub Sportowy "Victoria" Kałuszyn jest samodzielną jednostką zarejestrowaną w ewidencji stowarzyszeń prowadzonych przez Starostwo w Mińsku Mazowieckim. W czasie tych przemian klub zrzeszał 63 członków w tym 51 zawodników. Działa na podstawie statutu przyjętego przez Walne Zebranie Członków w dniu 28 grudnia 2003r. "Victoria" jest członkiem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej z siedzibą w Warszawie, a uczestniczy w rozgrywkach prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Siedlcach. To właśnie w tym czasie Burmistrz Zofia Wołkiewicz przedkłada Radzie Miejskiej koncepcję budowy kompleksu sportowego przy ulicy 1-go Maja, który po niemal dwuletnich konsultacjach i osobistym wsparciu Pani Burmistrz, przybiera formę gotowego projektu.

W sezonie 2003/2004 drużyna zajęła 3 miejsce w tabeli, premiowane awansem do wyższej ligi. Był to sukces gdyż od 1998 roku, czyli od 5 lat drużyna ta grała w VII lidze, a obecnie przejdzie do klasy "A". Trenerem tej drużyny był znany siedlecki szkoleniowiec Józef Topczewski.

Sukcesy odnosi także kałuszyńska młodzież. W 2005 roku drużyna żaków doszła do finału IV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej w Warszawie, w którym ostatecznie przegrała 1:0 z Ruchem Chorzów. W kwietniu 2006 dwie młodzieżowe ekipy Victorii zostały zaproszone na Międzynarodowy Turniej Piłkarski w Isbergues we Francji, gdzie wśród 50 klubów z 15 krajów Europy i Afryki nasi juniorzy dotarli bez straty bramki aż do finału, w którym przegrali 1:0 z utytułowaną drużyną Valenciennes. Z młodzieżą pracował w tym okresie Artur Madziar.

Znaczące sukcesy odniosła "Victoria" w ostatnich latach. Po sezonie 2004/05 nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna w klasie A i awansowała do Ligi Okręgowej, w rozgrywkach której nie uczestniczyła od prawie 20 lat. Przez kolejne kilka lat drużyna seniorska walczy na tym poziomie jednak bez większych sukcesów , plasując się w środkowych i dolnych rejonach tabeli. W tym czasie z zespołem pracują kolejno: Andrzej Cabaj i Robert Stelmach.

W roku 2009 seniorzy ponownie doznają goryczy spadku do klasy A. Pomimo, że wszystkim wydawało się, że wracają ponownie niełatwe czasy dla Victorii zespół pokazuje jednak ogromny charakter, mobilizuje się, ciężko pracuje i już w kolejnym sezonie, po rewelacyjnej rundzie wiosennej, wygrywając wszystkie swoje mecze, co jest nienotowanym wynikiem w historii klubu, awansuje ponownie do szczebla okręgowego, gdzie za sprawą nowego trenera Michała Artycha oraz nowych zawodników staje się czołową siłą w grupie, ocierając się o awans do IV ligi, zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Dzięki przychylności władz miasta: Burmistrz Zofii Wołkiewicz, Burmistrza Mariana Soszyńskiego oraz wsparciu Rady Miejskiej w Kałuszynie rozbudowano znacząco bazę sportową. Przy ulicy 1-go Maja kosztem niemal pół miliona złotych powstał nowy stadion piłkarski: doprowadzono wodę i prąd, wykonano nową drogę dojazdową i ogrodzenie całego terenu, wymieniono murawę, zbudowano szatnię oraz oświetlenie boiska. Ponadto w Kałuszynie powstał, jako jeden z pierwszych w województwie, kompleks boisk w ramach rządowego programu „Moje Boisko ORLIK 2012”, gdzie trenują zawodnicy Victorii Kałuszyn oraz kort tenisowy. W roku 2012 przy Szkole Podstawowej powstało wielofunkcyjne boisko lekkoatletyczne.

Od kilku lat Victoria to nie tylko piłka nożna (dwie drużyny seniorskie – w tym po raz pierwszy w historii rezerwy, grające w klasie B, dwie młodzieżowe), ale także siatkówka męska i kick-boxing.

Klub zatrudnia 5 trenerów: Michał Artych - seniorzy, Robert Gójski - trampkarze, Marek Wielądek – orliki, Jarek Madziar – kickboxing i Paweł Bieliński – siatkówka. Największy sukces drużyny siatkarskiej to zwycięstwo w Finale Ligi Powiatowej w 2011 roku.

Rozwój klubu byłby niemożliwy gdyby nie wsparcie z budżetu gminy, które w ostatnich latach wzrosło niemal 4-krotnie z 47 tysięcy złotych w roku 2005 do prawie 200 tysięcy w roku bieżącym. Urząd Miejski w Kałuszynie finansuje wynagrodzenie trenerów, zakupy sprzętu, delegacje sędziowskie, wyjazdy na mecze oraz wiele innych wydatków, związanych z bieżącą działalnością klubu. Nieoceniona jest także pomoc sponsorów, którzy w ostatnim dziesięcioleciu przekazali w różnej formie na rzecz klubu pomoc w wysokości ponad 100 tysięcy złotych.

W 2012 roku zainaugurowano projekt "Szkółki piłkarskie Nivea", który znana firma kosmetyczna poprowadzi przy udziale Ajaksu Amsterdam - klubu słynącego z kapitalnej pracy z młodzieżą. Dzięki pieniądzom firmy Nivea i doświadczeniu trenerów holenderskiego zespołu, w Polsce powstanie sto szkółek, które będą pracowały w oparciu o model ubiegłorocznego mistrza Holandii. Projekt "Szkółki piłkarskie Nivea" zakłada, że w polskich szkołach podstawowych i klubach powstanie 100 mini baz, w których najmłodsi adepci piłkarskiego rzemiosła będą trenowali na podstawie najlepszych wzorców. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Swój akces do tego projektu zgłosił także klub Victoria Kałuszyn, a także niemal 900 szkółek z całej Polski. Od 1 marca do 17 czerwca 2012 trwało głosowanie internautów i dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu sympatyków Victorii, nasza szkółka zakwalifikowała się do kolejnego etapu jako 52 w kraju, otrzymując 165.158 głosów.


W trzecim etapie, który odbędzie się we wrześniu 2012 roku, 200 trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego będzie zdobywało wiedzę na specjalnym szkoleniu, prowadzonym przez specjalistów z Ajaksu Amsterdam. Przeszkoleni trenerzy wrócą do swoich szkół i klubów, gdzie będą szkolili swoich podopiecznych. Jako wsparcie otrzymają sprzęt treningowy najwyższej jakości.

W ostatnim etapie zostanie wybrane 10 szkółek, które najlepiej poradziły sobie z realizacją zadań postawionych im przez mentorów z Ajaksu. Wyróżnione ośrodki wezmą udział w wielkim turnieju, którego 6 zwycięzców pojedzie w nagrodę na wakacyjny obóz szkoleniowy holenderskiego klubu.

 

Na podstawie tekstu w Roczniku Kałuszyńskim Stanisława Mejszutowicza  oraz danych Urzędu Miejskiego w Kałuszynie opracował Darek Przybyłko

Następny mecz

NADCHODZĄCE
Liga okręgowa 2017/2018
So, 12. Sie. 2017 10:00
Victoria KAŁUSZYN
VK
-:- Następny mecz
Mazovia II Mińsk Maz
MMII

PP 2017/2018
Wt, 15. Sie. 2017 17:00
Niva Tęczki
NIV
-:- Następny mecz
Victoria KAŁUSZYN
VK

Liga okręgowa 2017/2018
So, 19. Sie. 2017 10:00
Sęp Żelechów
Sęp
-:- Następny mecz
Victoria KAŁUSZYN
VK

Liga okręgowa 2017/2018
So, 26. Sie. 2017 10:00
Victoria KAŁUSZYN
VK
-:- Następny mecz
Watra Mrozy
WAT

Liga okręgowa 2017/2018
So, 02. Wrz. 2017 10:00
Victoria KAŁUSZYN
VK
-:- Następny mecz
Kolektyw Oleśnica
KOL

JEvents Calendar

Lipiec 2017
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Moduł JoomLeague: Results (Wyniki)

Wylosowany banner

Urodziny

... no player has a birthday next 2 days!

 

TOP Gol

Brak wybranego Wydarzenia na zapleczu

Plan Wydarzeń

Brak wydarzeń

Serwisy Archiwalne Victorii:

 

staravictoria.kaluszyn.org

bardzostaravictoria.kaluszyn.org

 

 

 

 

Who's Online

Odwiedza nas 391 gości oraz 0 użytkowników.